Skip to content

دبیت کارت

نوآپی دبیت کارت

فروش کارت های اعتباری (دبیت کارت)

این روزها از کارت‌های نقدی مانند دبیت کارت، کردیت کارت و … برای پرداخت هزینه‌ خرید و تراکنش‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از کارت‌های اعتباری مانند دبیت می‌توان بسیاری از خرید‌های آنلاین را انجام داد. کارت‌های اعتباری روش معتبر و مطمئنی برای خریدهای اینترنتی هستند. بدین ترتیب، اگر می‌خواهید دبیت کارت تهیه کنید، می‌توانید از خدمات نوآپی به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌ها در این حوزه بهره ببرید.

دبیت کارت (Debit Card) چیست؟

کارت دبیت می‌توان گفت که معادل کارت‌های بانکی در ایران محسوب می‌شود. این کارت دبیت‌ها به حساب بانکی شما وصل هستند و تا زمانی که در حساب خود، پول داشته باشید، می‌توانید از سایت‌ها خرید انجام دهید یا تراکنش کنید. همچنین این نوع کارت‌ها را می‌توان در خریدهای بانکی یا دستگاه‌های خودپرداز هم استفاده کرد. ناگفته نماند که برای داشتن دبیت کارت به یک حساب بانکی نیاز دارید.
از کارت دبیت می‌توانید برای خرید کالا یا خدمات استفاده کنید و هزینه خرید شما به‌صورت مستقیم از حساب جاری شما برداشت خواهد شد. شما می‌توانید در زمان خرید کالا یا خدمات، با استفاده از کارت دبیت از طریق پایانه‌های فروش، هزینه خرید خود را پرداخت کنید. می‌توان گفت که هدف از ایجاد کارت‌های دبیت، تسهیل خریدهای روزمره است.

تفاوت دبیت کارت و کارت اعتباری در چیست؟!

کارت‌های اعتباری با دبیت کارت‌ها متفاوت هستند. در واقع کارت‌های اعتباری توسط مؤسسات مالی مانند بانک‌ها، صادر می‌شوند. این کارت‌ها در برابر کلاهبرداری‌ها ایمن‌تر عمل می‌کنند. همچنین دارنده کارت اعتباری می‌تواند از بانک مربوطه وام بگیرد.
از طرفی دیگر، کارت‌های دبیت تنها کارت‌هایی هستند که به حسا بانکی متصل می‌شوند و به کاربر امکان خرید و انجام تراکنش‌ها را می‌دهد.

مزایای استفاده از کارت‌های دبیت

دبیت کارت‌ها دارای مزایایی هستند که به شرح زیر است:
• عدم داشتن هزینه سالانه دبیت کارت‌ها
• ایمن‌بودن کارت دبیت در برابر کلاهبرداری
• عدم انباشت بدهی کاربر به‌دلیل خرج کردن از دبیت کارت و پول خود کاربر

معایب استفاده از دبیت کارت‌ها

علاوه بر مزایای فوق، کارت‌های دبیت دارای معایبی هم هستند که عبارت‌اند از:
• عدم ایجاد اعتبار در استفاه از کارت دبیت
• عدم ارائه پاداش در استفاده از دبیت کارت‌ها
• احتمال وجود هزینه‌هایی مانند هزینه نگهداری ماهانه، اضافه برداشت، اقلام برگشتی و … در استفاده از دبیت کارت

نکات مهم استفاده از کارت دبیت

در زمان تهیه کارت دبیت و استفاده از آن باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
• تراکنش‌ها دارای کارمزد هستند و با هر بار تراکنش که انجام دهید، کارمزد از حساب شما کسر خواهد شد.
• استفاده از دبیت کارت‌ها نسبت به کردیت کارت بسیار راحت‌تر است و در زمان استفاده تنها به پین کد و شماره کارت نیاز خواهید داشت.
• با استفاده از کارت‌های دبیت می‌توانید از طریق دستگاه‌‌های کارت خوان، وجه مورد نظر خود را برداشت کنید.

انواع دبیت کارت‌ها

کارت‌های دبیت ۳ نوع اصلی دارند که به شرح زیر هستند:

۱. دبیت کارت آنلاین

کارت‌های دبیت آنلاین به مجوز الکترونیکی نیاز دارند تا امکان پرداخت فراهم شود. در صورتی که پرداخت شما تأیید شده باشد، بلافاصله در حساب فروشنده ظاهر خواهد شد. همچنین احتمالاً این کارت‌های دبیت یک پین کد هم داشته باشند.

۲. دبیت کارت آفلاین

از کارت‌های آفلاین می‌توان در نقطه فروش به‌عنوان کارت اعتباری استفاده کرد. در برخی موارد، کارت‌های آفلاین دارای محدودیت روزانه هستند که همان میزان برداشت نقدی روزانه است. در کارت‌های دبیت آفلاین، پس از ۲ الی ۳ روز، جزئیات تراکنش‌ها در حساب بانکی دارنده کارت قابل مشاهده خواهد بود.

۳. کارت کیف پول الکترونیکی

کارت کیف پول الکترونیکی، مقدار پول خرید را ذخیره می‌کند؛ در نتیجه نیازی نیست که دستگاه فروشنده آنلاین باشد.

خدمات نوآپی در حوزه کارت اعتباری

کارت دبیت نوعی کارت پرداخت است که خرید و انجام تراکنش‌ها را بسیار راحت ساخته است. این کارت‌ها محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند و روز به روز بر محبوبیت آن‌ها افزوده می‌شود، چرا که پرداخت هزینه‌ خرید محصولات یا خدمات با استفاده از کارت‌های دبیت بسیار راحت است. با این حال، به‌دلیل تحریم‌های بانکی علیه ایران، امکان دریافت دبیت کارت در ایران وجود ندارد؛ اما می‌توان با استفاده از شرکت‌های واسط اقدام به دریافت این کارت‌ها کرد.
شما می‌توانید با استفاده از خدمات نوآپی، دبیت کارت خود را دریافت کنید. نوآپی با بهره‌گیری از یک تیم حرفه‌ای فعال در حوزه تراکنش‌های بین‌المللی، دریافت کارت دبیت را برای شما بسیار راحت ساخته است.