Skip to content

تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان

نوآپی تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان

تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان

تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان همواره یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های جدی این افراد بوده و هست. تعیین روش‌هایی مؤثر برای بازگشت پول و سرمایه، روش‌های انتقال پول، آشنایی با قوانین بانکداری در کشورهای مقصد و قوانین پولی و ارزی بین‌المللی مسئله‌ای است که ذهن تمام تجار، بازرگانان و افراد فعال در حوزه صادرات و واردات را به خود مشغول کرده است. تحریم‌های بانکی و مالی که گریبان کشور را در چند سال گذشته گرفته است، انجام مراودات مالی و ارزی در عرصه بین‌الملل با کشورهای دیگر را دچار مشکلات و چالش‌های فراوانی کرده است. موضوعی که منجر به ترس افراد تازه‌کار، صاحبان کارخانجات و تولیدی‌های نوپا و حتی برندهای قدیمی و باسابقه شده است.

کارخانجات و افرادی که در حوزه بین‌الملل و صادرات و واردات فعالیت می‌کنند، به روش‌ها و زیرساخت‌های امن و سریعی برای تبادلات ارزی نیاز دارند. شرکت نوآپی یکی از باسابقه‌ترین و قابل اعتمادترین شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت و انتقال‌های بین‌الملل است که تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان بزرگ و نوپا را به روش‌هایی امن، قانونی و سریع انجام می‌دهد. نوآپی همان دروازه‌ای است که تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان را با سرتاسر دنیا تسهیل می‌کند و شما برای تجارت بین‌المللی خود می‌توانید به ما اعتماد کنید.

روش‌های مختلف پرداخت‌های بین المللی با توجه به شرایط معامله و شرایط اقتصادی و سیاسی دو کشور مشخص می‌شود. بنابراین داشتن دانش و آگاهی کامل در مورد قوانین پرداخت های بین المللی و قوانین بانکی و مالی کشورهای مختلف، بسیار مهم و ضروری است.

شرکت‌های متعددی در زمینه پرداخت های بین المللی فعالیت می‌کنند که تمرکز همه آن‌ها بر تسهیل پرداخت‌های بین المللی افراد است. یکی از این شرکت‌های معتبر و قابل اعتماد، شرکت نوآپی است. این شرکت خدمات پرداخت و ارزی بین المللی متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از این خدمات، با پرداخت های بین‌المللی مرتبط است.

کاربران در پنل کاربری نوآپِی خود می‌توانند تمامی پرداخت‌های بین المللی از طریق درگاه‌های آنلاین را ثبت کنند. تمام پرداخت‌های بین المللی خود اعم از پرداخت ارزی، پرداخت هزینه آزمون های بین المللی، پرداخت هزینه سفارت، پرداخت‌های بازی‌های آنلاین، پرداخت هزینه اشتراک انواع اکانت‌های بین المللی، پرداخت هزینه کنفرانس‌ و تمام موارد مشابه دیگر را به‌آسانی، در کمترین زمان ممکن و با روش‌هایی امن و قانونی، در پنل کاربری خود در نوآپی تجربه کنید.

روش‌های نقل و انتقالات ارزی برای صادرات در زمان تحریم

روش‌های نقل و انتقالات متنوعی برای تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان وجود دارد؛ اما مسئله مهمی که در این خصوص وجود دارد و باید به آن توجه کرد، این است که اکثر این روش‌ها در زمان تحریم‌های بانکی و مالی کشور، کارایی و ایمنی خود را از دست می‌دهند و برای استفاده از برخی روش‌ها حتی به مجوز بانک مرکزی نیاز خواهید داشت.

برای مثال یکی از روش‌هایی که این روزها برای تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش پرداخت نقدی موسوم به حواله T/T است. در این روش، ابتدا پیش پرداختی به حساب فروشنده واریز می‌شود تا فروشنده برای انجام کارهای فروش و انتقال مالکیت کالا به نام خریدار اقدام کند.

این مقدار پیش پرداخت قانون خاصی ندارد و معمولاً بین ۱۰ درصد الی ۵۰ درصد کل ثمن معامله را شامل می‌شود. در این روش تا تمام مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز نشود، فروشنده مالکیت اجناس فروخته‌شده را به خریدار منتقل نمی‌کند. واضح است که تمام ضرر و زیان و تمام ریسک این نوع معامله به‌پای خریدار است، چرا که تمام پول را به حساب فروشنده واریز کرده است، بدون اینکه جنسی دریافت کرده باشد.

برخی از روش‌های تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان در شرایط کنونی کشور و با توجه به تحریم‌های بانکی و مالی، به شرح زیر است:

 • پرداخت نقدی از طریق حواله
 • پرداخت وجه از طریق کارگزاری بانک‌های ایرانی در خارج از کشور
 • پرداخت وجه از طریق کارگزاری بانک‌های خارجی در داخل کشور
 • عقد قرارداد با صرافی‌ها
 • عقد قرارداد با شرکت‌های حمل‌ونقل خارجی درون کشور
 • عقد قرارداد با شرکت‌های اداری خارجی درون کشور
 • پرداخت وجه از طریق بازارچه‌های مرزی
 • انتقال وجه از طریق افتتاح حساب بانکی در کشور ثالث
 • عقد قرارداد با ایرانی‌های مقیم خارج یا افراد معتمد خارجی در کشور مقصد و مورد نظر
 • افتتاح حساب به اسم شهروندان یا افراد مقیم خارج
 • استفاده از کارت‌های اعتباری خارج از کشور
 • افتتاح یک شعبه برای برند و شرکت صادر یا واردکننده در خارج از کشور

خریدوفروش حضوری و استفاده از روش‌های پرداخت مستقیم

تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان با نوآپی

با توجه به مطالب عنوان‌شده، بهتر است قبل از هر اقدامی در عرصه تجارت بین‌الملل، تمام جوانب کار را بسنجید و از بین روش‌های پرداخت و نقل و انتقال‌های بین‌المللی، بهترین روش ممکن را انتخاب کنید. بهترین روش برای تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان، روشی است که ریسک کمتری را متوجه شما کند، امنیت انتقال پول را تضمین کرده و ضامن بازگشت وجه شما باشد.

کارخانجات و تولیدی‌های بسیار در ایران فعالیت می‌کنند که برای تبادلات ارزی بین‌المللی و نقد کردن درآمدهای خود، به روش‌ها و زیرساخت‌هایی امن، سریع، در دسترس و قانونی نیاز دارند. شرکت نوآپی یکی از شرکت‌های معتبر و باسابقه‌ای است که در زمینه رمیتنس، نقل و انتقالات و پرداخت های بین‌المللی فعالیت می‌کند و روش‌های امن و قانونی را برای تبادلات ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان فراهم می‌کند. شما به‌عنوان یک سازمان، کارخانه، واردکننده و صادرکننده، با استفاده از خدمات نوآپی، به‌راحتی می‌توانید فعالیت برون‌مرزی خود را انجام داده و مبادلات بزرگ و دوره‌ای خود را دنبال کنید.