Skip to content

نقل و انتقالات بین المللی

نوآپی نقل و انتقالات بین المللی

نقل و انتقالات بین المللی

نقل و انتقالات بین المللی مبحث بسیار مهمی است که این روزها با توجه به نوسانات ارزی و تحریم‌های بانکی که دامان کشور ما را گرفته است، اهمیتی دوچندان برای تجار، بازرگانان و تمام افرادی که نیاز به نقل و انتقالات بین المللی پول و ارز دارند، پیدا کرده است.

کیست که نداد تجارت و نقل و انتقالات بین المللی پول و ارز، تا چه اندازه سودآور است؛ اما این فعالیت این روزها به دلایل شرایط کشور ما، به همین اندازه دشوار و چالش‌برانگیز نیز شده است. از همین رو، اگر در حوزه تجارت بین المللی و صادرات و واردات فعالیت دارید، بهتر است با انواع روش‌های مختلف نقل و انتقالات بین المللی پول و انواع روش پرداخت آشنا شوید.

انتقال پول به خارج از کشور مانند حواله به انگلستان یا حواله به اروپا از طریق بانک کار بسیار آسانی است؛ اما به دلیل گران بودن، این روش چندان مورد استقبال تجار قرار نمی‌گیرد. شرکت‌هایی که در نقل و انتقالات بین المللی و خدمات انتقال و پرداخت پول بین المللی فعالیت می‌کنند، کارمزدهایی به‌مراتب پایین‌تر از بانک‌ها دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها می‌توانند کمک‌حال شما بوده و حاشیه سود شما را افزایش دهند.

حال سؤالی که ایجاد می‌شود این است که چگونه می‌توان این شرکت‌ها را پیدا کرد؟ بهترین شرکت فعال در حوزه نقل و انتقالات بین المللی پول و ارز کدام است؟ کدام شرکت کمترین هزینه را روی دست شما خواهد گذاشت؟ پیشنهاد ما به شما، شرکت نقل و انتقالات بین المللی نوآپِی است.

با استفاده از خدمات شرکت نوآپِی، در کمترین زمان ممکن می‌توانید سفارش انتقال خود را به سراسر دنیا (اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا، نروژ، آفریقا، مالزی، امارات، روسیه، ترکیه، افغانستان، بریتانیا و غیره) ثبت کنید. شما با استفاده از خدمات بی‌نظیر شرکت نوآپِی می‌توانید اکثر ارز‌های بین‌الملل (دلار، پوند، یورو، درهم، لیر، ریال) را به‌آسانی خریدوفروش کنید. نکته کلیدی در مورد شرکت نوآپِی این است که سفارش‌های شما در کمتر از ۲۴ ساعت انجام خواهند شد.

همه ما می‌دانیم که در ایران به دلیل تحریم‌های بانکی و مالی، امکان نقد کردن درآمد ارزی به‌صورت مستقیم وجود ندارد. برای مثال شما نمی‌توانید دلاری را که در ازای دستمزد خود از مشتری طلب دارید را به یکی از حساب‌های بانکی خود در داخل ایران به‌صورت مستقیم انتقال داده و آن را برداشت نمایید.

برای نقد کردن درآمد ارزی خود به راهکارهایی مانند استفاده از بانک واسطه و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، نیاز خواهید داشت. برخی از راه‌کارهای نقد کردن درآمد ارزی پردردسر و کم‌سودده هستند. به همین دلیل باید با راهکارهای مختلف نقد کردن درآمد ارزی خود آشنا باشید.

شرکت نوآپی یکی از شرکت‌های موفق و معتبری است که در زمینه پرداخت های بین‌المللی فعالیت دارد و می‌تواند بهترین راهکارها را برای نقد کردن درآمد ارزی در اختیار شما قرار دهد. با استفاده از خدمات ارزی بین‌المللی نوآپی، به‌آسانی می‌توانید درآمدهای ارزی خود را به ریال تبدیل کرده و برداشت کنید.

نقل و انتقالات ارزی

حل کردن مشکلات تحریم و پیدا کردن راه‌هایی قانونی و امن برای انجام مبادلات تجاری در عرصه بین‌الملل و بین کشورهای مختلف، نیازمند داشتن دانش و آگاهی کامل در مورد بانکداری بین‌الملل و روش‌های انتقال ارز است. اینجا است که یک شرکت معتبر و شناخته‌شده در ابعاد بین المللی، مانند شرکت نوآپِی، می‌تواند تمام گره‌ها را از کار شما باز کند.

نوآپی با اشراف کامل به قوانین بین المللی نقل و انتقالات قانونی ارز و قوانین بانکداری در کشورهای مختلف، نقل و انتقالات بین المللی مورد نیاز شما را به بهترین نحو و با کمترین هزینه انجام می‌دهد.

انواع شیوه‌های پرداخت در نقل و انتقالات ارزی تجارت

روش‌های متنوعی برای نقل و انتقالات بین المللی ارزی گمرک وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • تجارت حساب باز
  • نامه برات
  • پرداخت به‌صورت حواله‌ای
  • اعتبار اسنادی

تجارت حساب باز

تجارت حساب باز در واردات و صادرات کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش فروشنده و خریدار، شناخت کافی از هم داشته و اعتماد در بین آن‌ها وجود دارد. در این روش، ثمن کلی معامله طی چند قسط به حساب فروشنده واریز می‌شود. در این روش هیچ ضرری متوجه خریدار نیست و تمام ضررهای معامله به‌پای فروشنده است.

نامه برات

نامه برات یکی از مدارک مهم و ضروری جهت ترخیص کالا از گمرک است. به عبارتی برات، سند خریدوفروش و سند معامله جاری است و فروشنده و خریدار با استفاده از این سند، می‌توانند پرداخت‌های بین المللی خود را انجام دهند. این روش نسبت به روش تجارت حساب باز امن‌تر بوده و ریسک کمتری را متوجه خریدار می‌کند. این روش ریسک بالایی برای فروشنده دارد.

فعالیت کردن در عرصه بین‌المللی و کسب درآمدهای ارزی و دلاری، به همان اندازه که پرسود و وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند، چالش‌برانگیز نیز هستند. چالش اصلی شما زمانی آغاز خواهد شد که پس از کسب درآمد ارزی، می‌خواهید درآمد خود را نقد کرده و به ریال تبدیل کنید. اگر دانش فنی کافی در مورد راهکارهای نقد کردن درآمد ارزی ندارید، می‌توانید به شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و سابقه بالایی دارند، اعتماد کنید.

پرداخت به‌صورت حواله‌ای

در این روش، خریدار ابتدا باید تمام ثمن معامله را به حساب فروشنده واریز کند. پس از ارائه رسید به فروشنده، اجناس برای خریدار ارسال می‌شوند. تمام ریسک این روش شامل حال خریدار خواهد بود و هیچ ریسکی متوجه فروشنده نمی‌شود. البته خریدار قبل از واریز وجه به حساب خریدار، می‌تواند از وی یک ضمانت‌نامه بانکی درخواست کند تا ریسک معامله را کاهش دهد.

اعتبار اسنادی

در این روش ریسک معامله بین خریدار و فروشنده تقسیم می‌شود. در این روش یک بانک به‌عنوان واسطه پول را از خریدار گرفته و بلوکه می‌کند. فروشنده تنها زمانی می‌تواند پول‌های بلوکه‌شده از بانک را دریافت کند که سند مربوط به حمل‌ونقل کالاها را (که به امضای شرکت حمل . نقلی مورد توافق با خریدار رسیده است)، به بانک ارائه کند.

این روش، مناسب‌ترین روش تجارت و نقل و انتقالات بین المللی است.

بهترین روش پرداخت بین المللی

بهترین روش پرداخت و نقل و انتقالات بین المللی، روش گشایش اعتبار اسنادی است. برای این کار، می‌توانید به شرکت نوآپِی اعتماد کنید. شرکت نوآپِی با سابقه بالای حضور در این عرصه و رمیتنس، بهترین روش نقل و انتقالات بین المللی را به شما پیشنهاد خواهد داد. اگر قصد انتقال پول به اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا، نروژ، آفریقا، مالزی، امارات، روسیه، ترکیه، افغانستان را در قالب ارزهای رایج (دلار، یورو، پوند، درهم، دینار، ریال، لیر) دارید، می‌توانید تمام سفارش‌های خود را در کمتر از ۲۴ ساعت انجام دهید.

این روش، مناسب‌ترین روش تجارت و نقل و انتقالات بین المللی است.