Skip to content

پرداخت های بین المللی

نوآپی پرداخت های بین المللی

پرداخت های بین المللی

تمام تلاش مجامع و تجار بین‌المللی بر روی ایجاد بهترین و کم ریسک‌ترین سازوکارها در جهت پرداخت های بین المللی متمرکز است. روش‌هایی که کم‌ترین ریسک ممکن را برای سود و سرمایه خریداران و فروشندگان در پی داشته باشد. از این رو، روش‌های مختلف و متنوعی برای پرداخت‌های بین المللی در اختیار تجار و بازرگانان قرار گرفته است که هرکدام معایب و مزایای خاص خودشان را دارند.

روش‌های مختلف پرداخت‌های بین المللی با توجه به شرایط معامله و شرایط اقتصادی و سیاسی دو کشور مشخص می‌شود. بنابراین داشتن دانش و آگاهی کامل در مورد قوانین پرداخت های بین المللی و قوانین بانکی و مالی کشورهای مختلف، بسیار مهم و ضروری است.

شرکت‌های متعددی در زمینه پرداخت های بین المللی فعالیت می‌کنند که تمرکز همه آن‌ها بر تسهیل پرداخت‌های بین المللی افراد است. یکی از این شرکت‌های معتبر و قابل اعتماد، شرکت نوآپی است. این شرکت خدمات پرداخت و ارزی بین المللی متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از این خدمات، با پرداخت های بین‌المللی مرتبط است.

کاربران در پنل کاربری نوآپِی خود می‌توانند تمامی پرداخت‌های بین المللی از طریق درگاه‌های آنلاین را ثبت کنند. تمام پرداخت‌های بین المللی خود اعم از پرداخت ارزی، پرداخت هزینه آزمون های بین المللی، پرداخت هزینه سفارت، پرداخت‌های بازی‌های آنلاین، پرداخت هزینه اشتراک انواع اکانت‌های بین المللی، پرداخت هزینه کنفرانس‌ و تمام موارد مشابه دیگر را به‌آسانی، در کمترین زمان ممکن و با روش‌هایی امن و قانونی، در پنل کاربری خود در نوآپی تجربه کنید.

عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب روش های مختلف برای پرداخت های بین المللی

همان‌طور که اشاره شد و همان‌طور که می‌دانید، انتخاب روش پرداخت با توجه به شرایط معامله، درخواست‌های فروشنده و خریدار، شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر دو کشور و قوانین مالی و بانکی دو کشور انتخاب می‌شود؛ اما انتخاب روش پرداخت به عوامل مهم و تأثیرگذار دیگری نیز بستگی دارد. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

  • فرصت کسب اعتبار و هزینه‌های مربوطه
  • موقعیت مالی طرفین؛ به ویژه خریدار
  • تعداد دفعات معامله
  • مهلت پرداخت
  • مبلغ معامله
  • فاصله جغرافیایی بین کشور خریدار و کشور فروشنده
  • مدت زمان همکاری بین طرفین معامله
  • میزان اعتماد بین آن‌ها و میزان شناخت طرفین از همدیگر

انواع روش های پرداخت بین المللی

فروشنده و خریدار بنا بر شرایط اقتصادی و سیاسی دو کشور، شرایط مالی خود و موارد تأثیرگذار دیگری که مطرح شدند، یکی از روش‌های مختلف پرداخت های بین المللی را انتخاب می‌کنند. در ادامه با روش‌های پرداخت بین المللی در تجارت و بازرگانی، به اختصار آشنا خواهیم شد.

۱. روش پیش پرداخت (Advance Payment)

در این روش تمام ریسک معامله به‌پای خریدار است، چرا که تمام ثمن معامله را در همان ابتدا و بنا بر اعتمادی که بین طرفین حاکم است، به حساب فروشنده واریز می‌کند و سپس منتظر اقدام فروشنده برای ارسال اجناس می‌ماند. این روش، ساده‌ترین روش در بین پرداخت‌های بین المللی است.

۲. روش حساب باز (Open Account Trade)

در این روش، فروشنده کالا را برای خریدار ارسال کرده و مالکیت کالا را به خریدار منتقل می‌کند. سپس منتظر پرداخت‌های خریدار می‌ماند. این روش دقیقاً عکس روندی است که در روش پیش پرداخت طی می‌شود. در این روش نیز اعتماد و شناخت بین طرفین و عدم وجود موانع قانونی بین دو کشور، بر معامله حاکم است.

۳. روش پرداخت براتی

در این روش، روند معامله بر پایه اسنادی پیش می‌رود که تحت عنوان برات، بین خریدار و فروشنده ردوبدل می‌شود. برات از طرف خریدار توسط بانک (اسنادی) یا به‌صورت مستقیم (وصولی) برای فروشنده ارسال می‌شود.

۴. روش اعتبار اسنادی (Documentary Letter of Credit)

روش گشایش اعتبار اسنادی بهترین، مناسب‌ترین و کم ریسک‌ترین روش برای پرداخت های بین المللی است. در این روش که تحت عنوان پرداخت LC نیز شناخته می‌شود، یک بانک واسطه، ثمن معامله را از حساب خریدار برداشت کرده و آن را معلق می‌کند. سپس فروشنده با ارائه مدارک توافق‌شده با خریدار به بانک (مانند ارائه رسید ارسال کالا از طریق شرکت حمل‌ونقلی مورد توافق)، پول را به حساب بانکی خود انتقال می‌دهد.

پرداخت بین المللی، یکی از خدمات شرکت نوآپی

معامله و تجارت بین المللی به هر روشی هم که باشد، مستلزم داشتن آگاهی کامل از شرایط بانکی، اقتصادی و سیاسی کشور موردنظر است. اگر برای پرداخت های بین المللی خود به یک شرکت معتبر و قابل اعتماد نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان شرکت نوآپی در تماس باشید. شما در پنل کاربری خود در نوآپی، می‌توانید تمام پرداخت‌های خود اعم از پرداخت های بین المللی، پرداخت ارزی، پرداخت هزینه آزمون های بین المللی، پرداخت هزینه سفارت و موارد مشابه را به‌راحتی و کاملاً امن و قانونی انجام دهید.